július 23 2018 0Comment

Tanácsok építkezést tervezőknek 1. – Az igények felmérése

Építkezésbe fogni komoly, felelősségteljes döntés, amely alapos megfontolást és felkészülést igényel. Most induló „Tanácsok építkezést tervezőknek” sorozatunkban Miskolci Adrián, a Frisomat szakembere tapasztalatai alapján bemutatjuk, milyen lépésekből is áll ez a folyamat, kiemelve a legfontosabb részleteket és kérdéseket.

Acélcsarnok építésénél az első lépés mindig az igények meghatározása. Egészen más szempontokat kell figyelembe venni egy mezőgazdasági épületnél, például gabonatárolónál, illetve egy sportcsarnoknál vagy ipari épületnél. A következő lista ezeket a szempontokat mutatja be:

  1. A vállalkozás vagy gazdaság jelenlegi tevékenysége
  2. az előző épületek használatának tapasztalatai, esetleges problémák
  3. a beépítendő technológia (csőrendszerek, hőszigetelés)
  4. az épület megközelíthetősége
  5. Hosszútávú tervek:
    1. várható növekedés
    2. tevékenység kiterjesztése / új munkafolyamatok
    3. teljesen új funkciók
    4. bérbeadás
    5. ingatlan eladása

A tapasztalat azt mutatja, hogy a tervezés kezdeti fázisában az épület funkciójára és a hosszútávú tervekre érdemes koncentrálni. A megfelelő méretű, optimális kihasználtságú csarnok építéséhez fontos pontosan felmérni a vállalkozás vagy gazdaság közép-és hosszútávú céljait és lehetőségeit.

Mekkora bővülést tervez a cég?

Saját használatra készül az épület, vagy bérbeadásra, esetleg eladásra?

A másik alapvető szempont az épület funkciója.

Milyen munkafolyamatok fognak zajlani az épületben?

Lehetséges, hogy ezen folyamatok köre bővül idővel, ahogy a cég növekedik?

Mik az eddigi tapasztalatok, mik azok a problémák, amiket az új épületnél mindenféleképpen ki kell küszöbölni a zavartalan működés érdekében?

Ha ezeket a kérdéseket alaposan körüljártuk, és megfogalmaztuk az alapvető elvárásokat, a Frisomat csapata ezek alapján fog javaslatokat tenni, milyen típusú, keretkiosztású, magasságú csarnok felel meg leginkább ezeknek az igényeknek.

Folytatjuk!

franta