Energiamegtakarítás acélcsarnokkal

A 2022-es évelső felétől drasztikus emelkedésnek induló energia- és alapanyagárak átformálták a gazdasági feltételeket. A termelési tevékenységek, vállalati létesítmény fenntartások költségesebbé váltak, tekintve, hogy az azokhoz szükséges alapvető erőforrások jelentős mértékben drágultak, így a megújuló energiák használata és fenntarthatóbb céges stratégia kiépítése ismét aktuális és komoly napirendi témává vált.

DJI 0513

Energiamegtakarítás acélcsarnokkal

A 2022-es évelső felétől drasztikus emelkedésnek induló energia- és alapanyagárak átformálták a gazdasági feltételeket. A termelési tevékenységek, vállalati létesítmény fenntartások költségesebbé váltak, tekintve, hogy az azokhoz szükséges alapvető erőforrások jelentős mértékben drágultak.
 
Ennek kapcsán a megújuló energiák használata és fenntarthatóbb céges stratégia kiépítése ismét aktuális és komoly napirendi témává vált.
 
A Frisomat acélcsarnokok alaptulajdonságaikból adódóan strapabíró, stabil, hosszú távú megoldást nyújtanak, ráadásul a cég figyelmet fordít a fenntartható gyártásra. Könnyűszerkezetes épületeik 100%-ban újrahasznosíthatók, kivitelezésük rendkívül csekély mennyiségű hulladék keletkezésével jár. Ugyanakkor igaz az is, hogy átlagosan 30%-kal kevesebbre van szükség a hidegen kezelt acélból, mint a hagyományos azonos alapanyagból készült építmények esetében. Ezen felül a gyártó az építési elemek előállításához már most 50%-ban tisztán napelemes rendszerekkel fedezi a villamosenergia-szükségletét.
 
Ezen zöld megoldás pozitív előnyeit vállalati szinten is tapasztalva a Frisomat a jövőben már a csarnokok tervezési szakaszában lehetőséget biztosítana arra, hogy azok szolár rendszerek telepítésére teljes mértékben alkalmasak legyenek. Mi több: a belga székhelyű anyavállalat fontos célkitűzése, hogy az új acélcsarnok projektek esetében ez a feltétel – az átlag napelem méretekkel és m2-es terheléssel kalkulálva – alapvető adottság legyen.
 
A napenergiát hasznosítani segítő panelek acélcsarnokokon történő elhelyezése azonban, kis utánajárással, már most is teljes mértékben lehetséges azok számára, akik a fenntarthatóság fókuszú beruházásokat terveznek a közeljövőben.
 
Napelemes rendszerek acélcsarnokainkon történő telepítése jelenleg két módon lehetséges:
 
– meglévő, régebbi kivitelezésű acélépületeknél előzetes statikai vizsgálat szükséges a terhelési tényezők megállapításához és az esetleges további tartóelemek beépítésének megtervezéséhez
 
– új acélcsarnok tekintetében a napelem telepítési szándékot még a tervezési szakaszban, a gyártás megkezdése előtt van lehetőség jelezni, így az épület az egyeztetett kritériumoknak megfelelően készül el
 
A Frisomat szakemberei mindkét esetben rendelkezésre állnak a témával kapcsolatos kérdésekben, hiszen a cég kiemelten fontosnak tartja mind az új érdeklődőkkel, mind a meglévő acélcsarnok-tulajdonosokkal a kapcsolatok hosszú távú ápolását az építmények maximális kihasználhatósága érdekében.
 

Beszéljük át a projektjét

A Frisomat tökéletes megoldást kínál az Ön acélcsarnok-igényeihez. Egyedi építési rendszerünk lehetővé teszi a gyors és hatékony összeszerelést, így álmai pillanatok alatt valóra válnak.